Wolfenstein 3D

Wolfenstein 3D
Wolfenstein 3D

Wolfenstein 3D je počítačová hra z dílny firmy id Software, vydaná v roce 1992 firmou Apogee. Jedná se o jednu z prvních známějších 3D akčních her z „vlastního pohledu“, která se dostala do povědomí hráčů.

Příběh

Wolfenstein 3D

Příběh hry je situován do roku 1943. Hráč se dostane do role spojeneckého špiona Williama „B. J.“ Blazkowicze a je vyslán na důležitou misi do nacistické pevnosti Castle Hollehammer. Má za úkol odhalit tajný program Třetí říše s krycím názvem Operation Eisenfaust (Operace Železná pěst). Mělo by se jednat o snahu nacistů vytvořit dokonalou armádu. Doneslo se, že v pevnosti působí ďábelský Dr. Schabbs, vyvíjející technologii pro sestavení nelítostné armády složené ze zabitých vojáků. Blazkowicz je během akce zajat a uvězněn. B. J. v průběhu první epizody odstraní vězeňského dozorce Hanse Grosseho a z děsivého vězení uteče. V Epizodě druhé se dozví, že operace Eisenfaust opravdu existuje. Na jejím konci eliminuje ďábelského Dr. Schabbse, a tak i hrozbu v podobě geneticky modifikovaných vojáků. Ve třetí epizodě se B. J. dostává na metu nejvyšší – musí zabít samotného vůdce. https://cs.wikipedia.org/wiki/Wolfenstein_3D

Další hry na : https://www.hryakvizy.cz/

Wolfenstein 3D je epizodická střílečka pro první osobu a sledování infiltrační hry shora dolů Castle Wolfenstein. Hra staví hráče do bot B.J. Blazkowicza, spojeneckého špiona. Existuje šest epizod: první distribuovaný kompletní jako shareware; druhá a třetí dostupná po registraci; a tři poslední mise (které se stanou před událostmi první epizody) dostupné v balíčku Noční mise.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*