System of a Down – chop suey

System of a Down - chop suey
System of a Down - chop suey

System of a Down je americká alternativně metalová hudební skupina pocházející z Los Angeles v Kalifornii, která byla založena roku 1994. Její název se někdy zkracuje na SOAD. Členy jsou Daron Malakian (vokály, kytara), Serj Tankian (hlavní vokály, občasné klávesy a kytara), Shavo Odadjian (baskytara, vokály) a John Dolmayan (bicí). Sami členové skupiny říkají, že nepatří do žádné hudební kategorie. Malakian uvedl, že se prozatím nesžil s nu-metalovým zvukem 7-strunné kytary. Členové prohlašují, že prostě hrají svůj styl – styl System of a Down. Všichni členové mají arménské předky [1] a ve svých textech se zabývají, mimo jiné, i arménskou genocidou z let 1915-18 a válkou proti terorismu.

Chop Suey!” je první singl americkéalternativně metalové skupiny System of a Down z jejich druhého studiového alba Toxicity. Singl vyšel v září 2001 a skupina díky němu získala svou první nominaci na cenu Grammy. Pracovní název skladby byl “Suicide”.

Členové skupiny tvrdí, že změnu názvu nezpůsobil tlak nahrávací společnosti. Určitá vydání alba obsahují intro skladby, ve kterém je slabě slyšet “We’re rolling ‘Suicide”. Skladba se objevila i ve videohrách Rock Band 2Rock Revolution a Rock Band Unplugged a je často vnímána jako jejich signature song. Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Chop_Suey!

Ačkoli kapela byla založena v Kalifornii v USA ve městě Los Angeles, všichni členové jsou původem Arméni. Zpěvák Serj Tankian a bubeník John Dolmayan se narodili v Libanonu, kytarista Daron Malakian pochází z Hollywoodu v Kalifornii a baskytarista Shavo Odadjian se narodil v Arménii.

V roce 1992 se potkali Serj Tankian a Daron Malakian na stejné škole a založili kapelu jménem Soil ve složení: Serj Tankian – zpěv a klávesy, Daron Malakian – kytara, Dave Hagopyn – basa a Domingo Laranio – bicí.

Po roce 1995 se kapela rozpadla, a tak Serj a Daron založili novou skupinu s názvem System of a down (podle básně Victim of a down). Shavo jim dělal manažera, později hrál na basu a na bubny Andy Khachaturian. V roce 1997 byl bubeník nahrazen Johnem Dolmayanem a skupina získala své konečné složení.

Kapela své první album vydala v roce 1998. Album se jmenovalo jako kapela – tedy System of a Down. Před vydáním tohoto alba se několik písní vydalo jako singly. Album se v americkém žebříčku umístilo na 124. místě a bylo oceněno platinovou deskou.

Další videoklipy na https://www.hryakvizy.cz/category/hudebni-videoklipy/
Další videa na https://www.hryakvizy.cz/category/zabavna-videa/

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*